Figyelem! Fokozottan figyeljünk az ivóvíz takarékos használatára!
A DMRV tájékoztatása szerint a tartós hőség és a csapadékhiány miatt a következő napokban jelentősen megnövekedhet a vízfogyasztás térségünkben. Bár a vízellátó rendszer folyamatosan és maximális kapacitással üzemel, a rendkívüli igénybevétel helyenként víznyomáscsökkenést vagy átmeneti szolgáltatási zavarokat okozhat.
Annak érdekében, hogy minden lakos számára továbbra is biztonságosan elérhető legyen az ivóvíz, kérjük, hogy fokozottan figyeljenek a felelős vízhasználatra, és lehetőség szerint tartsák be az alábbiakat:
• törekedjenek az ivóvíz tudatos, felelős felhasználására, korlátozzák a nem létfontosságú vízhasználatot (pl. medencetöltés, autómosás),
• csökkentsék a növényzet locsolására használt ivóvízmennyiséget, illetve a locsolás gyakoriságát,
• a reggeli és az esti csúcsfogyasztási időszakban kerüljék az öntözést,
• mellőzzék az ivóvízzel történő pormentesítést, az utak, járdák locsolását!
Köszönjük a lakosság együttműködését és felelősségteljes hozzáállását!






